در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند

از میچ آلبوم “سه شنبه ها با موری” رو هم خونده بودم، کتاب خوبی بود، داستان راجب یکی از استاد های میچ به نام موری بود که پیرمردی بود خاکی و با تجربه و فهمیده، به طور اتفاقی میچ بعد از چند سال میبینتش و قرار میشه طی جلساتی موری راجب زندگی درس هایی به میچ بده. کتاب یک جورایی نصیحت گونست، اما خیلی باحال و خودمونی. من کتاب رو دوست داشتم.

نویسنده کتاب “در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند” هم میچ آلبوم هست، هیچ دیدی نسبت به سبک کار و قدرت نوشتن میچ آلبوم نداشتم چون توی کتاب سه شنبه ها با موری اکثرا موری حرف میزد و در واقع یک جورایی ثبت وقایع بود. داستان این کتاب داستان زندگی پیرمرد ۸۵ ساله و تنهایی هست به نام ادی(مخفف ادوارد) که توی شهر بازی مسئول بازرسی و تعمیر لوازم بازی هست. یک روز توی شهر بازی حادثه ای رخ میده و ادی میمیره و میره به بهشت و پنج نفر رو که توی زندگیش تاثیر داشتن یا توی زندگیشون تاثیر داشته رو میبینه.
نویسنده بهشت رو توی داستان اینجوری تصور میکنه، میگه بهشت جاییه که میشه دلیل زندگی کردنت رو فهمید.
داستان هر ۵ نفر گیرا و جذابه و بعضی وقتا غافلگیرتون میکنه. ادی با صحبت کردن باهاشون دلیل زندگی، مشکلات و اتفاق هایی که توی زندگیش افتاده رو میفهمه.
من خیلی داستان رو دست داشتم، خارج از منطق و فلسفه اگر بهش نگاه کنیم میتونه تاثیر گذار باشه روی نوع نگرش و رفتارمون توی زندگی.

Categories: کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *